Planlanan Projeler
5 Ada
Proje Adresi: Bomonti-Şişli/İstanbul
Tamamlanma Tarihi:
Proje Kapsamı: 45.000m2/587 daire
5 Ada

Kalitesini, henüz lobisine adımınızı attığınızda hissedeceğiniz bu özel projede, 6723 m2 arsa içerisinde toplam 550 adet prestijli daire bulunmaktadır.
 

Az katlı Yatay Mimari

İşte Kuleli Evleri 5ada tam olarak bu şekilde projelendirilen çok özel bir yaşam merkezidir. Az katlı yatay mimarisi ve hayatınızı kolaylaştıracak birbirinden özel dükkanlarıyla Bomonti’nin yeni göz bebeği.

Merkezlerin merkezi Bomonti!

Bomonti, İstanbul'un Şişli ilçesine bağlı, adını 1890 yılında İsviçreli Bomonti Kardeşler tarafından kurulan Bomonti Bira Fabrikası'ndan alan bir semttir. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nin kampüsünün kurulduğu yer. Kent nüfusunun küçük bir bölümünü Ermeniler ve Gürcüler oluşturmaktadır. Burada Katolik Gürcülere ait günümüzde hala Gürcüler tarafından kullanılan tarihi bir kilise mevcuttur. Bomonti İstanbul'un ilk sanayi bölgelerinden biridir.

 


Bir konut ve bir zamanların apartman semti Feriköy Fırın Sokağı ve Sıracevizler Caddesi ile Baruthane Deresi yamaçları arasında, genellikle çok katlı apartman görünüşlü binalardan ve sanayi kuruluşlarından oluşan bir alandır.Bomonti Sanayi Bölgesi'nin geçmişi 1892'ye kadar gitmektedir. Bugün bir sokağa adını da vermiş olan bira fabrikasının kurulmasından sonra diğerleri de faaliyete geçmiştir.Fakat, ülkedeki ekonomik gelişmeye bağlı olarak, bölgedeki sanayileşme 1955'e kadar ağır cereyan etmiştir. Buradaki sanayi faaliyetlerine yerel yönetimlerin ilgisi 1952'de başlamıştır.Bomonti Sanayi Bölgesi'nde, eskiden olduğu gibi bugün de ağır hammadde kullanmayan ve ağır mamul madde üretmeyen sanayi kolları çoğunluktadır. Fakat Bomonti'nin geçirdiği değişim süreci içinde bölgede hakim sanayi kolu da değişmiştir: Son yıllarda yapılan düzenleme ve inşaatlar sonucu Bomonti'nin çehresi değişmiş, İstanbul'da dikkat çeken bir bölge haline gelmiştir. Bölge, gayrimenkul yatırımcıları tarafından rağbet görmektedir. Şişli'deki merkezi noktalardan biridir.

Özlediğiniz mahalle kültürünü geri getiriyoruz!

Sabahları evinizin hemen altındaki odun fırınında sımsıcak ekmeğinizi almaya,Öğlenden sonra kahvenizi komşularınız ile birlikte yan apartmanınızdaki o ufak ve şirin kafede yudumlamaya,Akşam saatlerinde iş stresinizi hemen yanı başınızdaki bomontiada’da atmaya ne dersiniz?O halde 5ada sizin eviniz.5ada ile o özlediğiniz mahalle sıcaklığını hissedeceksiniz.
 

Merkez’de siz varsını!

İnsan odaklı projeler üreten Yıldırım Yapı Grubu,5ada projesiyle en temel ihtiyaçlarınızı yanı başınızdaki dükkanlardan fazlasıyla karşılayabileceğiniz bir projeye daha imza atıyor.Sevdiklerinizle en mutlu anlar 5ada’da sizleri bekliyor.
 

Çocuklar bizim herşeyimiz!

Her çocuk gülmek,eğlenmek,eğlenmek ister.Bizde Kuleli Evleri olarak size mahalle kültürünü tekrar hatırlacak 5ada’yı tasarladık.Çocuklarımızın evlerinin önünde özgürce oynayabilecekleri eski İstanbul sokaklarını geri getiriyoruz.

5 Ada
5 Ada
5 Ada
5 Ada
5 Ada