Sosyal Sorumluluk

KULELİ EVLERİ'NDEN GELECEĞİ İNŞA EDELİM PROJESİ

Kuleli Evleri ile insanların hayatına değer katan projelere imza atan Yıldırım Yapı Grubu, Koruncuk Vakfı ile çocukların hayatında fark yaratacak bir kampanya başlattı. Yıldırım Yapı Grubu, yıl boyunca Kuleli Evleri Bomonti’den daire satın alanlar adına Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı’na bağış yapıyor.

Kentsel dönüşüm kapsamında gerçekleştirdiği projeleri ile yaşam standartlarını yükselten Yıldırım Yapı Grubu, topluma karşı hissettiği sorumluluk ile ‘Koruncuklara’ destek olacak bir kampanyaya imza attı. Kampanya kapsamında Kuleli Evleri Bomonti’den konut satın alanlar aynı zamanda Koruncuk Vakfı’na bağış yapmış olacak.

GELECEĞİN MİMARI ÇOCUKLAR OLACAK

Yaklaşık yarım asırlık tecrübesiyle yaşam koşullarını geliştirecek projeler inşa eden Yıldırım Yapı Grubu, Koruncuk Vakfı iş birliğiyle hayata geçirdiği kampanya ile çocukların geleceğe daha güvenle bakabilmelerine katkı sağlamayı hedefliyor. Yıldırım Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım; “Yıldırım Yapı Grubu olarak 1972’den bu yana hayata geçirdiğimiz projelerimizde önceliğimiz insanların yaşam koşullarını iyileştirerek devamlılığını sağlamak; bu vizyon ile çocukların daha kaliteli eğitim görmesi ve şefkatle büyümesi için daha güzel bir dünya inşa etmeye çalışan Koruncuk Vakfı ile iş birliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Çağdaş yaşam sunma hedefiyle tasarladığımız Kuleli Evleri Bomonti projemizden ev sahibi olanlar geleceğimizin mimarı çocuklarımıza da destek oluyor.” dedi.

Eğitimin şehirlerin şekillenmesinde öncü rolü üstlendiğini dile getiren Yıldırım; “Son yıllarda, insanların her türlü ihtiyaçları düşünülerek çok kaliteli ve çok fonksiyonlu binalar yapılabiliyor. Ancak büyüyen şehirlerde nefes alınabilecek, geleceği düşünen planlamalar yapmak ancak eğitim ile mümkün” dedi.

1972 yılından buyana pek çok sosyal sorumluluk projesine imza atan Yıldırım Yapı Grubu bu kez sokak hayvanları için elini taşın altına koyuyor. Sokakta yaşayan ve bakıma muhtaç hayvanlara 2006 yılından bu yana mama ve sağlık desteği sağlayan Yıldırım Yapı Grubu ve çalışanları ortak bir yardım kampanyası gerçekleştirerek, bugüne kadar 8000’i aşkın sokak hayvanına yardım elini uzattı. Sosyal sorumluluk bilincini tüm çalışanlarıyla birlikte benimseyen Yıldırım Yapı Grubu, yardım kampanyalarına önümüzdeki yıllarda hız vermeyi planlıyor

Çocukların hayallerini gerçekleştirmek şüphesiz mutlu yarınların teminatıdır. Bu perspektifle eğitimde fırsat eşitliğine katkı sağlayarak donanımlı nesiller yetiştirmeyi vicdani ve ahlaki bir vazife olarak görüyoruz. 

Yıldırım Yapı Gurubu olarak eğitim desteklenmediği müddetçe, 50 yıldır inşa ettiğimiz yapıların, geleceği dizayn etme noktasında eksik kalacağını biliyoruz. Bu sebeple geleceğin ideal şehirlerini inşa etmek için geleceğin mühendisleri ve mimarlarının da yetişmesi için her yıl 100 öğrenciye eğitim bursu sağlıyoruz.

Eğitimi hakkıyla alan çocukların hayal gücüne inanıyor ve gerçek dönüşümün ilhamı olacağını biliyoruz.