FAİZ ORANLARININ DÜŞMESİ YATIRIMLARI DA ARTIRACAK

Konut alımına teşvik edici fırsatlar ve faiz oranlarının aşağı çekilmesi yaz döneminde gayrimenkul piyasasını hareketlendirdi. Kuleli Evleri markası için hayatta geçirdiği satış kampanyaları ile bu seferberliğe destek veren Yıldırım Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım; bu hareketlenmenin inşaat sektörü açısından yatırımları artıracağını ve ülkemiz için de iş hacmine büyük katkı sağlayacağını vurguladı.

Geçtiğimiz yıl boyunda yüzde 1’in üzerinde seyreden faiz oranlarının düşmesiyle konut sektöründe hareketlilikler yaşanmaya başladı. Bu gelişme, lokomotif bir sektör niteliğinde olan inşaat sektörünün canlanmasını da beraberinde getiriyor.

Konut kredisi faiz oranlarının düşmesinin sadece konut alımını etkilemediğini vurgulayan Yıldırım Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım; “İnşaat sektörü, konut ve alt yapı işlerinin yaratmış olduğu katma değerle ülkede lokomotif sektörlerden biri. İnşaat sektörü 200’ün üzerinde alt sektörlerle birlikte gerek iş hacmine gerekse de istihdama büyük katkı sağlıyor. Dolayısıyla konut ve inşaat sektörünü canlandırmak tüm ülke ekonomisinin hareketlendirmek için bir fırsat” dedi.

 

YATIRIMCILARI HAREKETE GEÇİRECEK GELİŞME

Yüksek faiz oranları sebebiyle kararlarını beklemeye almış yatırımcılar, bu gelişmeyle birlikte kredi avantajından yararlanarak daha kolay ev sahibi olma imkanı yakalıyor.

Yatırımcıları teşvik edici fırsatların psikolojik boyutu olduğuna da değinen Yıldırım Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım; “Faizlerin düşmesi kişiler için yatırımları daha erişilebilir kılıyor. Karar verme aşamasında olan yatırımcılar için bu durum hem maddi hem psikolojik olarak olumlu yönde etkiliyor. Biz de Kuleli Evleri markamız için peşin ödemelerde yüzde 20’ye varan indirim ve 60 ay vadede 0.42 faiz oranıyla kişilere destek olmak için yola çıktık. Sağlanan bu fırsatlar ile yurtiçi dinamiklerin her zaman canlı kalacağına inanıyoruz” dedi.